Citroen BX 1.9 GTi 16V

   
   
 

   Citroën popisoval tvar svého BX-a, dílo Bertoneho, jako "půl cesty mezi uměním pro umění samotné a ultra banálním stylem" který "ukazuje originalitu bez výstřednosti". Interiér byl světlý, vzdušný a prostorný a palubní deska v pravém Citroënovém stylu sdružovala všechny malé kontrolky a ovládače do primárních skupin, soustředěných okolo volantu.

Více z historie Citroenu BX

citroen BX 1.9 GTi 16V

citroen BX 1.9 GTi 16V

Při návštěvě těchto stránek narazíte na řadu zajímavostí, týkajících se převážně vozu

Citroen BX 1.9 GTi 16v

   Citroën BX je velmi pohodlný vůz s dobrými jízdními vlastnostmi. Automobil je to pohodlný, především díky hydropneumatickému odpružení, díky němuž se BX hravě přenese přes většinu silničních nerovností. Samočinná regulace světlé výšky podvozku se postará o to, aby byla tato výška neustále konstantní, což zaručuje výborné jízdní vlastnosti. Za slušnou cenu poskytuje slušné pohodlí, velmi komfortní jízdní vlastnosti a slušnou akceleraci.

   Na stránkách najdete Galerii úprav na mých citroenech, videa ze srazů BXclubu a Tuning srazů. Najdete zde také videa a fotky z reality našich i zahraničních silnic, v podtitulu Besip, týkající se především těžkých havárií. Mimo jiné mezi nimi najdete i 5 videí, které poukazují právě na příčiny těchto havárií. Za povšimnutí stojí taky katalog náhradních dílů pro citroen BX 1.9 GTi 16v, i když je teprve ve výstabě. Bude převážně pomůckou pro burzu ND pro vozy citroen BX, která je plánovaná na těchto stránkách. Katalog bude částečně použitelný i pro ostatní vozy BX s vyjímkou dílů motoru a některých mechanických částí vozu. Nedílnou součástí těchto stránek se stává historie citroënu, která je ve výstabě.

Citroen